Choď na obsah Choď na menu
 


Adventures of Robin Hood

13. 8. 2008

Od brány Vašeho hradu choďte na juh a všetky svoje peniaze, ktoré máte a ktoré Vám ostali dajte hráčovi na gitare. Stúpne Vám totiž úcta k dedinčanom, ktorú budete potrebovať. Choďte k terču a naučte sa strieľať z luku. Naučíte sa to vystrelením stačí iba jediného šípu. Až budete hotový, choďte na východ a prídite k malému mostu a prejdite na druhú stranu. V tom príde majiteľ mostu, ktorý Vám zakáže prejsť, takže na neho zaútočte. Nezabije Vás totiž, volá sa Malý John a je to Váš prvý priateľ, ktorý Vám bude pomáhať.

Po krátkom kecaní choďte na sever, až prídete na cestu medzi hradom a opatrovníctvom. Ak ste v predchádzajúcej akcií boli dostatočne rýchli, na ceste by sa mal objaviť mních, ktorý nesie šerifovi dar. Okradnite ho - nebojte sa, nebude sa brániť. Zostaňte chvíľu na mieste a pozerajte sa, ako mních zareaguje. Keď si sadne na zem, pohovorte si s ním a budete mať nového priateľa, ktorý Vám ešte na dôkaz Vášho priateľstva dá mníšsky hábit.

Vydajte sa teda v prestrojení za mnicha do mesta a rozdajte ukradnuté peniaze. Pokračujte, až prídete k nádrži s vodou. Stretnete tam labuť, ktorú strelte lukom... získate pierko, ktoré Vám umožní vidieť celú mapu. Teraz chvíľu počkajte na zvuk ohlasujúci príchod šerifa (fanfáry). Choďte k šibenici a uvidíte ako nesú väzňa na popravu. Zastrelte vojaka, ktorý vedie väzňa. Ten sa k vám pridá, volá sa Will Scarlet a za oslobodenie dá roh, s ktorým môžete povolať svojich priateľov, keď budete potrebovať.

Choďte k drakovi a  pokecajte si s ním. Dozviete sa, že má v papuli tŕň. Vytiahnite mu ho, dostanete od draka kúzlo pľuvania ohňa. S týmto kúzlom draka zabite.

Následne choďte na sever, až prídete k domu čarodejníka. Pohovorte si s ním a dostanete od neho kúzelný kryštál. Pomocou kryštálu môžete sledovať všetkých ľudí (aj zvierat) na mape.

Musíte získať ešte posledné dva kúzelné predmety. Prvým je huba, ktorá rastie vždy na inom mieste - vyzerá ako biele koliečko. Druhým predmetom je prsteň, ktorý získate od Marion - dcéry šerifa - ako prejav lásky. Kedykoľvek ju v hre stretnete, pohovorte si s ňou. Na tretíkrát sa Vám ju podarí ukecať a tak Vám dá prsteň s ktorým si môžete pozrieť dušu človeka.

Po vyzbieraní predmetov, potrebujete ešte priazeň obyvateľov. Choďte teda do mesta k obchodníkovi, ktorý predáva potraviny (na mape je vyznačený modrou farbou) a počkajte až vyjde z mesta a so všetkými Vašimi priateľmi ho olúpte. Získané peniaze rozdajte dedinčanom.

Ďalší cieľ pre lup bude šerif! Ten ale vychádza z hradu jedenkrát za rok - keď budete počuť zvonenie zvonov a zborový spev. Znovu to musíte zvládnuť s priateľmi a tak si na neho počkajte na ceste medzi hradom a opatrovnictvom a okradnite ho. Peniaze opäť rozdajte dedinčanom. Teraz máte na svojej strane obyvateľov, takže Vám nič nezabráni získať späť, čo Vám patrí. Každého, koho uvidíte, zastrelte lukom, alebo dračím ohňom (samozrejme iba vojakov :-)). Po zabití posledného sa prezlečte za mnicha a vstúpte do hradu. Zabite všetkých zlých vojakov a až bude po nich, čaká Vás už len svadba a pokojný život s rodinou. :-)