Choď na obsah Choď na menu
 


Hexxagon

19. 12. 2009

ObrázokVýrobca: Argo Games
Distribútor:  Software Creations
Žáner: Dosková hra
Kategória: Logické
Rok vydania: 1993
Veľkosť: 533 Kb
Platforma: DOS
Hodnotenie:
7/10

____________________________________________________________________________________

Originálna logická doskovka pre dvoch hráčov...

____________________________________________________________________________________

 

Doskové hry vydané na PC alebo inú platformu sú v hernom svete považované za raritu; pri vývoji takého typu hier musíte vynaložiť dvoj až trojnásobne viac úsilia aby ste zaujali náročných hráčov. Preto veľké množstvo týchto hier nebýva moc obľúbených. Vývojárska firma Argo Games prišla s nápadom, že sa bude venovať len vývoju logických hier založených na tradičnom základe, ktorý existoval aj v reálnom svete.

Obrázok

Hexxagon, ako už je zrejmé podľa predchádzajúcich riadkov, je dosková hra. Máte k dispozícií tabuľu alebo skôr hernú plochu, ktorá pozostáva z 58 hexagonových políčok. Hra je určená pre 2 ľudských hráčov alebo pre 1 hráča a 1 počítačom ovládaného súpera. Dá sa vybrať z troch úrovní obtiažností vášho počítačového súpera; ľahká, stredne ťažká a najťažšia obtiažnosť. Na začiatku hry má každý hráč obsadené 3 políčka svojimi hexagonovými kameňmi. Môžete sa s nimi posúvať o jedno až dve políčka v ktoromkoľvek smere. Keď sa pohnete o jedno, tak sa váš kameň rozdvojí a obsadí voľné políčko; keď ale preskočíte až o dve políčka tak vám zostane stále len ten jeden kameň s ktorým ste sa pohli. Keď sa v blízkosti nachádza nepriateľský kameň a vy sa k nemu priblížite, tak ho prefarbíte na svoju farbu a privlastníte si ho. Na jeden ťah sa dá získať aj niekoľko kameňov; záleží to od celkového postavenia okolo vášho kameňa keď s ním posuniete; najviac si môžete za jeden ťah privlastniť až 6 súperových políčok. Víťazom sa stáva hráč, ktorý po obsadení všetkých políčok oboma hráčmi ich má na ploche najviac. Trošku ma sklamal fakt, že keď vyhráte nejaké kolo tak sa nikam ďalej neposuniete ani nemôžete hrať nejaký turnaj a postupovať cez silnejších súperov; jednoducho výhra v zápase, koniec hry.

Obrázok

Autori pridali do hry zaujímavú vychytávku; editor hernej plochy. V editore môžete kompletne zmeniť hrací plán a taktiež počet kameňov, ktorý budú mať hráči na štarte súboja. Na moje prekvapenie je v hre pre hudobný podklad použitý aj SoundBlaster, takže zvuková stránka hry je naozaj kvalitná!


 

Autor: Streamline

 

 

7/10

Ovládanie
[Myš / Klávesnica]
Download: Obrázok

Flash verzia

 

Abandonia Dec 06, 2004 3 z 5 60%
Programming:
Jason Blochowiak, Abraham Edlin

Graphics / Artwork:
Don Glassford

Animation:
Don Glassford

Sound:
Robert Prince

Documentation:
Faith Benson, Jason Blochowiak, Don Glassford

Producer:
Jason Blochowiak

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.