Choď na obsah Choď na menu
 


Ant Run

2. 3. 2009

ObrázokVýrobca: Soleau Software
Distribútor: Soleau Software
Žáner: Puzzle, Ants
Kategória: Logické
Rok vydania: 1996
Veľkosť: 138 KB
Platforma: DOS
Hodnotenie: 7/10

 

_____________________________________________________________________________________

Jednoduchá logická hra, v ktorej musíte udržať v behu svojho mravca najviac ako sa dá...

_____________________________________________________________________________________

 

Mravce. Hier na tématiku mravcov je celkom málo. Za zmienku určite stojí hra z filmového prevedenia A Bug´s Life, v ktorom dominovali mravci v svojom obrovskom mravenisku. Logické hry v podaní mravca, sú dosť zvláštne. V tejto hre sa podujmete ruke človeka, ktorý má viesť osud jedného malého mravca.

Obrázok

Mravec, aj keď nemá meno, bol daný na štartovaciu dráhu a keď odštartujete hru, kliknutím myši, za niekoľko okamihov vyštartuje zo štartu a bude sa neomylne nechávať viesť Vašou rukou. Tá musí byť predovšetkým pevná a pripravená na najhoršie zlé sny malého mravčeka strateného v bludisku... Dosť ale kecania.

Úlohou hry je vydržať ako len môžete a viesť svojho mravca ďalej a ďalej cez cestu, ktorú mu sami vytvárate. Potrebu držať cestu otvorenú si môžete kontrolovať dole v tabulke "score needed" a následne, keď budete istý, že máte dostatok nahraného skóre, môžete level rýchlo ukončiť zablokovaním niektorej z ciest mravcovi pred jeho očami, čo určite bude v nemom úžase stáť a rozmýšľať, ako sa tu ta stena objavila, veď pred chvíľou tu bola ešte cesta ďalej... Keď ale budete pokračovať ešte ďalej a získate oveľa viac, možno aj dvojnásobok potrebného skóre do ďalšieho levelu, skóre Vám do ďalšieho kola ostane a do ďalšieho potom budete potrebovať oveľa menej, než keby ste hru ukončili okamžite.

Obrázok

Hra sa odohráva v mravenisku a ako postupujete ďalej, každá predošlá chodba (čiže políčko), ktorou ste prešli bude zasypaná (čiže sa stane žltou) a už cez ňu viac nemôžete prejsť. Znovu prechodnou sa stane len vtedy, keď sa naplní stupnica počítaná na palce a keď budete vchádzať do niektorého z množstva tunelov na opačnú stranu. Hru dopĺňa pekné pozadie mraveniska.

Ďalšia originálna vec sú tunely. Je ich strašne veľa a pomocou nich sa môžete dostať na opačnú stranu levelu žmurknutím oka. Keďže hra by sa normálne prejsť asi nedala, to jest bez tunelov, autori šikovne vymysleli takýto spôsob pomoci a dopravy na opačný kút levelu. Môžete si tak veľmi rýchlo a hlavne dopredu naplánovať cestu pre Vašeho milučkého mravčeka. Niekedy, keď máte veľa času, sa to bohužiaľ nedá...

Obrázok

Grafika je pre túto hru veľmi dobrá. Je vidieť, že na nej pracoval celý tým a nie jeden človek. Animácie mravca sú niekedy až komické.

Typy ciest sú rôzne. Od obyčajných rovných alebo rohových cez bonusové, atď. Niekedy dostanete na začiatok kola 2 štarty, čiže musíte aspoň na nejaký čas vytvoriť 2 cesty, pretože nebudete vedieť odkiaľ sa mravec vynorí. Ja som si myslel, že keď sú tam dva štarty, že sa budem musieť starať o dvoch mravcoch naraz na ich celoživotne dôležitej ceste. Pripadalo mi to až šialené. Našťastie, vždy sa budete musieť starať len o jedného krpca.

Ovládanie hry zvládne aj malé dieťa. Myš to istí.

Hudbu nečakajte žiadnu, zvuky občas pri konci kola, začiatku kola atp.

Pri Ant Run si príjemne oddýchnete a trošku aj pocvičíte logické myslenie... O,o

 

Autor: Methat

 

7/10

Ovládanie
Myš - ovláda všetko

Download: Obrázok

 

Program by:
William Soleau

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.