Choď na obsah Choď na menu
 


Adventures of Robbo

13. 8. 2008

Obrázok Výrobca: xLand Games
Distribútor: Epic MegaGames, Inc.
Žáner: Logic-Puzzle-Robo
Kategória: Logické
Rok vydania: 1994
Veľkosť: 1.25 MB
Platforma: DOS, Atari 8-bit, Atari ST
Hodnotenie:
7/10

 

_____________________________________________________________________________________

Zažite dobrodružstvá v tejto tažkej logicko puzzlovskej hre s robotom v hlavnej úlohe...

_____________________________________________________________________________________

Epic MegaGames. Dnes určite pozná túto slávnu firmu každý. V starších dobách autori skvelej skákačky Jazz Jackrabbit, alebo super bojovky One Must Fall. Dnes má táto firma na plášti vyšitých viac ako tucet kvalitných titulov - viz. najnovší Unreal Tournament 3 alebo Gears of War. Všetko nadpriemerné tituly.

V roku 1994 vydali hru s názvom Jazz Jackrabbit, ktorá sa stála veľmi populárnou a (možno) zatienila v tom istom roku vydanú hru od poľskej firmy xLand Games - Adventures of
Robbo (mimochodom, v roku 1994 ešte vyšli pecky ako Warcraft - Orcs & Humans alebo Winter Olympics Games tak to túto hru už totálne pochovalo). XLand Games je poľská spoločnosť zameriavajúca sa predovšetkým na puzzle hry - Heartlight, Electro Man, alebo dnes recenzovaný Adventures of Robbo.

Ale ideme k veci. Adventures of Robbo je vlastne veľmi ťažká logická hra na šikovnosť a rýchlosť. Už od tretieho levelu je hra veľmi ťažká a vyžaduje si poriadnu trpezlivosť a naplánovanie čo ďalej. Neplatia tu žiadne checkpointy, ani záchytné body a tak keď zomriete, musíte ísť celú úroveň od začiatku do konca čo pridáva na obtiažnosti.

Úlohou hry je v tomto prípade nazbierať určitý počet šróbov v leveli, nezomrieť pritom a ísť do EXITu. Pritom vám to budú kaziť rôzni nepriatelia od stabilných veží po rýchle a smrtiace príšery. Na druhej strane vám bude pomáhať viac nábojov (batérií). A medzi dobrou a zlou stranou sa dostanete, keď budete chcieť rozstreliť otáznik. Z neho sa na vás môže vyrútiť nepriateľ, alebo môžete nájsť bonusový šrob, batériu, alebo život.

Grafika jednotlivých úrovní je pekná. Čierne pozadie dokresľujú rôzne krabice, teleporty, bomby,  nepriatelia a Vy.

Hudba - Je len v úvodných titulkoch. V hre a počas hranie nie.
Zvuky boli pre
mňa prekvapením keď som zistil, že na mňa niekto hovorí. Počas hry (ak je to zobratie batérie, nový level, prekvapenie alebo otvorenie východu) vám bude hovoriť užitočné informácie hlas, čo je dosť inovačný prvok v logickej hre!

Čerešničkou na torte sú hlášky typu - Knack Knack! What´s up? Are you talking? Are u there? Are u sleeping? Wake up! Hey! - keď ste trochu dlhšie neaktívny počas hry :-) 

Celkovo by som túto hru doporučoval hráčom, ktorí si radi zahrajú dobrú ale ťažkú logickú bludiskovú hru!

7/10

Autor: Methat

 
 

 

Ovládanie
[Šipky] - Pohyb
[Medzera] + [Šípka] - streľba v smere šípky

 

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok

 

Produced by:
Marek Kubowicz

Designed by:
Janusz Pelc

Programmed by:
Maciej Miąsik, Janusz Pelc

Graphics by:
Janusz Pelc

Music by:
Bogusław Pezda

Voice by:
Marty Jastrebsky

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.