Choď na obsah Choď na menu
 


3D Pitfall

13. 8. 2008

ObrázokVýrobca: J.Shramko
Distribútor: J.Shramko
Žáner: 3D Tetris
Kategória: Logické
Rok vydania: 1995
Veľkosť: 99 KB
Platforma: DOS
Hodnotenie: 4/10

 

______________________________________________________________________________________________

Tetris ako ste ho ešte nehrali  - v 3D!

______________________________________________________________________________________________

Ak nejaký hráč nepozná tetris, tak sa môže ísť zakopať a nemusí ďalej čítať túto recenziu. Väčšinu tetrisov vyrába iba jeden autor a nie je tomu inak ani u 3D Pitfall.

V čom sa podstatne líši od ostatných tetrisov je, že je v 3D. Nečakajte zmenu kamery. Ta je statická a nedá sa otáčať. Môžete len rotovať danými kockami a pohybovať nimi v priestore. To je prvá chyba hry. Grafiku nečakajte prevratnú ale nečakajte ani nejaké efekty, pretože sa ich nedočkáte. Čakajte len pohybujúce sa kocky v 3D priestore. Žiadne efekty - chyba č.2. Ovládanie - To je žiaľbohu krkolomné, ale dá sa z opatrnosťou trafiť tam kde chcete. Bohužiaľ pri vyššej úrovni stúpne aj rýchlosť hry a tak sa dosť ťažko triafa, kedže nemáte žiadny oporný bod, len rohové body, takže triafate skoro naslepo. Ovládanie tiež nieje najlepšie. Prvé plus odomňa dostala za prehľadnú tabulku s ovládaním a farebné odlíšenie výškovej úrovne, aby ste z toho nemali guláš a lepšie sa v tom orientovali.

Autor hry aj keď bol na to sám, ale aj tak dokázal vytvoriť "3D" hru, ktorá sa nehrá najlepšie a siahol by som radšej po inej verzií tetrisu.

4/10

Autor: Methat

 
 

Ovládanie
[Šipky] - Smer kocky v priestore
[Q / W / E / A / S / D] - Rotácia kocky v priestore
[Space] - rýchle položenie kocky

 

Download (Počet stiahnutí - )


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.