Choď na obsah Choď na menu
 


Tower Toppler

13. 4. 2009

ObrázokVýrobca: U.S. Gold Ltd.
Distribútor: U.S. Gold Ltd.
Žáner: Logická arkáda
Kategória: Arkády
Rok vydania: 1988
Veľkosť: 48 Kb
Platforma: DOS, Amiga, Amstrad CPC, Atari 7800, Atari ST, Commodore 64, Game Boy, NES, Symbian, Wii
Hodnotenie:
7/10

__________________________________________________________________________________________

Dráčik z ponorky zachraňuje svet !

__________________________________________________________________________________________

U.S. Gold Ltd. , firma ktorá je zodpovedná za výrobu a distribúciu hry Tower Toppler, bola založená v Anglicku. Na svojom konte má pár hier na 8-bit, 16-bit a 32-bitové platformy, ale žiadna z nich nezaznamenala výrazný úspech. Snáď len jedna sa stala celkom populárnou, ale tú už nevydala firma sama, ale v spolupráci s ďalšími firmami a pod krídlami megaspoločnosti Sega. Bola to akčná klasika Golden Axe.

Pokiaľ čakáte pod názvom Tower Toppler  nejakú stredovekú stratégiu, tak vás musím bohužiaľ už na začiatku sklamať. Nie je to síce žiadna stratégia, ale stratégii sa približuje logickým uvažovaním, ktoré musíte používať od začiatku do konca hry. Ako drak ste vysadený z ponorky na jednej obrovskej veži. Síce sa táto kombinácia logicky k sebe nehodí, ale keďže sa príbeh hry odohráva na cudzej planéte, tak to autorom odpustíme. Vašou úlohou je dostať sa na vrchol 8 podobných veží, ktoré na ňom majú mechanizmus vstrekujúci do mora smrteľný jed. Vy musíte na každej z nich tento mechanizmus vypnúť. Cesta na vrchol je však strastiplná. Musíte používať dvere, výťahy a schody aby ste sa pohli o kúsok ďalej. Vo vašom postupe sa vám snažia zabrániť obranné mechanizmy veží. Patria medzi ne obrovské bumerangy, snehové gule alebo rôzne roboty a strážne mechanické oká. Keď už sa nejakou náhodou dostanete na úplný vrchol, hra pokračuje do minihry, v ktorej si môžete pohodlne a bez obavy o svoj život navýšiť skóre. Skóre je hlavným atribútom, merajúcim váš úspech či neúspech pri záchrane sveta.

Dráčik pri plnení svojej misie môže používať ohnivé gule, ktoré vypúšťa zo svojej tlamy. Má ich neobmedzený počet, čo je však obmedzené je čas, ktorý máte na prejdenie jednej úrovne. Časový limit by mal byť však pre skúseného hráča dostatočný a s výstupom na vrchol by nemal mať vážne ťažkosti. Taktiež môžete využívať skoky, ktorými sa vyhnete nežiaducim prekážkam alebo len preskočíte dieru pod vami.

Grafika je na rok 1988 sympatická, celá veža je krásne animovaná a niekedy sa vám zdá že hra je celá v 3D, ale je to len klam. Spôsobuje to rotácia veže keď sa po nej prechádzate. Hlavná postava, dráčik vypadá ako futbalová lopta s nosom a očami.

Nepriatelia sú niekedy ťažko rozpoznateľný, ale sú tak milo stvárnení, že to vôbec neprekáža.

Zvuky a hudbu nemá cenu popisovať, pretože jediné zvuky, ktoré v hre počujete sú vychádzajúca ohnivá guľa od dráčika a prichádzajúci bumerang. Hudba v hre úplne absentuje. Ďalšia vec, ktorá absentuje je možnosť uloženia hry, takže keď sa náhodou dostanete do ťažších úrovní a zomriete, môžete maximálne zamávať na rozlúčku a dať dráčikovi papá.

Dráčik z ponorky zachraňuje svet !

7/10

Autor: Streamline

 
 

Ovládanie

[Šípky] - pohyb
[Medzera] + [Šípka doprava/doľava] - skok
[Medzera] - ohnivá guľa

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok

 

Iné názvy:

"Nebulus" => Európsky názov

"Kyorochan Land" => Famicom názov (Family Computer - NES)

"Castelian" => NES názov

 

Design:
John M. Phillips

Converted by:
Ste Cork 

  

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.