Choď na obsah Choď na menu
 


Sword of Honour

13. 4. 2009

ObrázokVýrobca : Dynafield Systems International, Hitrack
Distribútor: Prestige Softwareentwicklung GmbH
Žáner: Fighting, Ninja, Medieval
Kategória: Arkády
Rok vydania: 1993
Veľkosť: 629 Kb
Platforma: DOS, Amiga, Commodore 64
Hodnotenie: 7/10

 

_________________________________________________________________________________

Nemecká mlátička, v ktorej môžete zbierať a používať rôzne predmety...

_________________________________________________________________________________

Sword of Honour je hra od dosť neznámej nemeckej firmy Dynafield Systems International, v spolupráci s firmou Hitrack. Tieto dve firmy vytvorili veľmi zvláštnu zmiešaninu arkády, akčnej hry a adventúry, v ktorej ešte aj môžete zbierať a používať predmety. Poďme si ju priblížiť.

Príbeh sa odohráva v starom Japonsku, keď ešte existovali údatní samurajovia a preferovalo sa bojové umenie nad strelnými zbraňami. Vy ako veľmi dobrý ninja, musíte otestovať vašu česť a získať meč od zlého Toranaga. To bohužiaľ nebude až také jednoduché. Od začiatku vašej cesty Vám budú stáť v ceste rôzni samurajovia začiatočníci, alebo v kompletnej zbroji, alebo ninjovia ako ste vy. Tí najsilnejší strážia sošky bohov, tí ľahší obyčajné predmety. Strážcovia sa dajú aj podplatiť, ak na vás zo začiatku nebudú útočiť, ale budú len s vami viesť rozhovor. Nájdené predmety nezahadzujte, pretože sa budú hodiť. Taký vejár, ktorý nájdete v chatrči, môžete dať jednému strážcovi v plnej zbroji aby vás nechal prejsť a môžete tak predísť dlhému a ťažkému boju.

Okrem bojovania, ktoré je veľmi bohaté a ktoré si rozoberieme nižšie, budete aj skákať, keďže je to v prvom rade arkáda. Skákať budete väčšinou pri bojoch, aby ste sa vyhli nepriateľskému útoku, alebo pasci, ktorá trčí zo zeme, alebo automatickej kuši.

Hra sa skladá z herných lokácií - obrazoviek. Pritom sa dá ísť len doprava, doľava. Do ďalšej lokácie môžete ísť okrem smeru doprava a doľava ešte aj hore a dole, ak sa naskytne možnosť. Môžete sa pozrieť do starých domov, lesov, chrámov. Design úrovní je tu veľmi pestrý. Niekedy ste na moste, bojujete so samurajom a v pozadí vidíte japonské domčeky, inokedy budete v lese na poľnej ceste, atď.

Akčná stránka hry je tu vo väčšej miere ako arkádovosť. Bojovať budete takmer na každej obrazovke. Niekedy sa boj dá vyhnúť podplatením, ako som to už spomenul vyššie, ale takmer vždy očakávajte súboj. Nepriatelia sú dosť rôznorodí, takže na každého jedného platí iná taktika. 

Ovládanie je dosť intuitívne, naučíte sa ho skoro hneď. Po naučení si ho budete užívať a nepriateľov skolíte takmer okamžite. Obtiažnosť pritom nieje ani tak ľahká. Je na zlatej strednej úrovni, pričom zo začiatku budete mať problém niekoho poraziť a po pár nepriateľoch už budete silnejší a keď sa vrátite na začiatok a stretnete vašich prvých protivníkov, budú sa vám zdať slabí ako páratko.

Interface hry je bohatý a veľmi dobre urobený. Horná časť obrazovky pokrýva inventár, v ktorom si môžete uložit až 10 predmetov. Môžete ich rýchlo používať klávesami F1 - F10. Ak ich nechcete použiť pre seba, môžete ich vyhodiť, alebo niekomu dať. Stačí ak na nich prejdete myšou. V ľavej dolnej časti obrazovky je ovládanie, ak nemáte klávesnicu a nemôžete hrať šípkami. V pravej dolnej časti je informačné okno. Keď zoberiete nejaký predmet, alebo ho budete chcieť použiť. Okrem identifikovania predmetov cez toto okno môžu NPCčka s vami komunikovať. No nieje to žiadny strom odpovedí. Buď budú niečo potrebovať, alebo sa vám budú vyhrážať. Keď už nieje nikto, kto by hovoril, zmení sa toto okno na váš aktuálny počet životov a počet nepriateľových. Bohužiaľ, celá hra je v nemčine, nedá sa zmeniť jazyk, takže, tí, ktorí nevedia po nemecky, majú smolu.

Grafika je výborná, animácie prekypujú životom. Nepriateľ zaznamená každý váš úder, kopov a úderov je veľa, ktoré môžete počas boja kombinovať, môžete uskakovať, kotúľať sa skákať, čo len chcete. Improvizácia je zaručená.

Hudba je len v úvodnom intre, zvuky sú bohaté.

Veľmi dobrá hra zložená z troch žánrov - bohužiaľ po nemecky.

7/10

Autor: Methat

 
 

Ovládanie

[Šípky doprava, doľava] – pohyb postavy
[Šípka hore] - skok
[Šípka dole] - skrčenie
[Ctrl] + [Šípka] - úder, kop
[Myš] - pohyb, úder, kop, používanie predmetov

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok

 

Programmed by:
Imre László

Graphics by:
Jack Dworznik

Original Music by:
Mattias Fridh

PC Music by:
Thomas Detert

Additional Graphics:

Josh , Gabor Harsanyi

Ideas and Design:
Mattias Fridh, Jack Dworznik, Gabor Harsanyi

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.