Choď na obsah Choď na menu
 


Smurfs, The

18. 4. 2010

ObrázokVýrobca: Infogrames Europe SA
Distribútor: Infogrames Multimedia SA
Žáner: Comics, Hard
Kategória: Akčné
Rok vydania: 1996
Veľkosť: 6,61 Mb
Platforma: DOS, Genesis, SNES
Hodnotenie:
6/10

_______________________________________________________________________________

Hra pre trpezlivých fanúšikov šmolkov...

_______________________________________________________________________________

Svet Šmolkov je veľmi známy. Existuje už od roku 1958 a odohráva sa v strednej Európe. Jeho zakladateľom sa stal belgický maliar Peya. Pre zaujímavosť - prvý čiernobliely film vznikol v roku 1965 a trval 90 minút. Neskôr vznikli rôzne seriály a hry na všetky platformy - NES, SNES, GameBoy, PlayStation, atď.

Príbeh sa odohráva medzi zlým Gargamelom a jeho kocúrom a Šmolkami. Gargamel je lovec, ktorý sa snaží pochytať všetkých šmolkov a uvariť si z nich polievku. Šmolkom sa to nepáči a tak proti nemu bojujú. Náčelník šmolkov vybral spomedzi kandidátov jedného šmolka, ktorý má meno Hefty a budete ho ovládať vy.

The Smurfs je arkádová hra, ktorá je až neskutočne ťažká. Je to dané aj tým, že spočiatku neviete rozoznať, čo všetko vás môže zraniť. V prvom leveli, v dedine, vás bude ohrozovať skoro všetko. Šialenci lietajúci na krídlách, rôzne kaluže, na ktorých sa môžete pošmyknúť, pracujúci šmolkovia na svojom dome, okopávajúci šmolko na roli atď. Pritom môžete vstúpiť do domov. Okamžite sa ocitnete na komíne, kde sa nachádzajú rôzne bonusové predmety. Tie hrajú tiež veľmi významnú úlohu. Taká malina vám doplní zdravie, 100 listov vám pridá život a hviezda slúži ako bonus do highscore.

Prečo hra pre trpezlivých fanúšikov? Stačí si zahrať hneď tretí level a uvidíte prečo. Máte sa dostať zo zeme až na vrch stromu. K ceste vpred vám dopomôžu padajúce listy (skôr vás pripravia o nervy)  a výrazne vás budú otravovať veveričky, ktoré si touto hrou znepriatelíte do krvi. Budete ich nenávidieť viac než Gargamela a po prejdení štvrtého levelu aj celú famíliu šmoulíkov.

Grafická stránka hry je príjemná. Úplne dostačujúca pre tento typ hry. Na svoje si príde mladšie publikum, no pre spomínanú obtiažnosť si moc nezahrajú. Ostavá im pozeranie na skúsenejšieho hráča, ktorý má trpezlivosť a chuť prejsť hru ako more soli. Hudba hrá po celý čas hrania. Ovládateľnosť je príšerná. Veľa krát sa mi sám od seba zohol a tým znemožnil prejdenie jednej lokácie. Keby si dali autori záležať a nenavalili by na vás hneď na prvých leveloch úmornú obtiažnosť, hra by sa oveľa lepšie hrala a bola by aj úspešnejšia. Takto hru zachraňujú len grafika, animácie a hudba.

 

6/10

Autor: Methat

 
 

Ovládanie
[Šípky] - chôdza
[Enter] - skok 

 

Download (Počet stiahnutí - )

 

Iné názvy: 

"Los Pitufos" => Španielsky názov
"Les Schtroumpfs" => Francúzsky názov
"I Puffi" => Taliansky názov
"Die Schlümpfe" => Nemecký názov
"De Smurfen" => Holandský názov

 

Abandonia Dec 10, 2004 3 z 5 60%

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.