Choď na obsah Choď na menu
 


Jill of the Jungle 2: Jill Goes Underground

24. 5. 2009

ObrázokVýrobca : Epic MegaGames, Inc.
Distribútor: Epic MegaGames, Inc.
Žáner: Platform, Side-Scrolling
Kategória: Arkády
Rok vydania: 1992
Veľkosť: 219 Kb
Platforma: DOS
Hodnotenie:
8/10

__________________________________________________________________________________________

Pokračovanie úspešnej arkády s amazónkou - Jill ide do podzemia!

__________________________________________________________________________________________

Po dlhej dobe som si pre vás prichystal pokračovanie arkády s Jill. Na zopakovanie - Jill je žltovlasá amazonka, ktorá sa po prvej epizóde skvelého dobrodružstva opäť vydáva do ďalšieho nebezpečenstva. Tentoraz sa musíte prichystať, že druhý diel nebude prechádzka ružovou záhradou. Od prvej epizódy sa Jill Goes Underground zmenila hlavne v obtiažnosti.

Príbeh je nastolený na stôl veľmi jednoducho - celá prvá epizóda nás prevádzala po džungli s rôznym druhom živočíchov, jaskýň atď. Na konci hry sme skončili v rozsiahlom podzemí, kde začína druhá epizoda. A bude naozaj ťažké dostať sa von.

Opäť ako v prvej epizode sa grafika výrazne nezlepšila. Pribudlo niekoľko nových efektov, veľa nových nepriateľov - ako napríklad žížaly, zajace, netopiere a rôzne druhy jaskynných živočíchov. Čo vás bude naozaj štvať, budú démoni. Sú silní, nevyvážení a v jednom leveli ich bolo aj zo 20. Takže ak ich nemusíte zabíjať, nechajte ich tak, pretože by ste museli opakovať level aj niekoľko desiatok krát. Zo starých "enemies" spomeniem starú dobrú "inteligentnú" žížalu s okuliarmi (nazvite si ju/ho ako už len chcete), ktorá sa opäť bude zdržiavať pri jaskynnom jazierku a bude sa veľmi múdro tváriť, až kým mu ten pohľad nevymažete z textúr levelu.

Systém premeny sa do zvierat je tu využitý iba minimálne. Zatiaľ čo v predchádzajúcej epizóde túto premenu budete využívať v hojnom počte, tu sa dočkáte premeny iba 2x. Raz do ryby a druhý krát do ohnivého vtáka. Budú potrebný pre zbieranie kľúčov alebo diamantov.

Druhá epizóda ubrala na počte levelov. Prejdete ju naozaj skoro hneď a než budete na konci a nad vami bude viať nápis "You are free!" prejdete si doslova peklom. Ak aj je tu menej levelov, autori zvýšili úroveň obtiažnosti do nebeských výšin (alebo do pekelných jám). Pre netrpezlivých ľudí - dajte si radšej cheat na kľúč, pretože niekedy to chce poriadne nervy a riadnu dávku trpezlivosti, kým sa k nemu dostanete. Ale to sa mi stalo za celú hru iba raz.

Double, triple, quatro jump tu samozrejme nájdete tiež. Autori sa s ním pohrali a prekvapí vás niekedy množstvo nápisov na stenách (aj posmešných). Design levelov klesol. Možno je to ak tým, že v džungli sa toho dá oveľa viac nakresliť - stromy, vegetácia, zatiaľ čo v podzemí takú voľnosť nemáte. Tam môžete tak maximálne dať holé steny a možno trochu stalaktitov a stalagmitov.

Na lezenie budete zase využívať staré dobré liány alebo reťaze, ktoré sa budú vyskytovať v menšom počte. Ako nové zariadenie pribudli dotykové tlačidlá (trochu zvláštne v podzemí). Niekedy s nimi budete zápasiť, niekedy s nimi budete riešiť hádanky.

Nové zbrane nečakajte. Okrem starej dobrej hádzacej dýky a shikurena nenájdete v hre inú zbraň. Ani netreba. Nepriateľov s nimi v pohode zabijete.

Hudba je tu opäť geniálna. Aj keď budete počuť mimotonálne súzvuky nesúvisiacich k sebe tónov, nebojte sa - táto hudba má tonálne centrum a je naladená na undergroundovú atmosféru.

8/10

Autor: Methat 

 Klady

  • Nový nepriatelia, jednoduché ovládanie, hudba, temná podzemná atmosféra

 

Zápory

  • Málo využitá schopnosť premeny v zviera, grafika je rovnaká od prvého dielu, trochu nevyvážená obtiažnosť, hru prejdete za hodinu / dve

 

Verdikt

  •  Druhý diel nepriniesol v zásade nič nové.
  • Epic zase predviedli, že vedia robiť hry. Či už sú to arkády, akčné, alebo logické. Oni to jednoducho vedia...

 
 

Ovládanie

[Šípky doľava / doprava] - pohyb doľava/doprava
[Šípka hore] - pohľad hore
[Šípka dole] - pohľad dole
[Shift] - skok
[Alt] - streľba
[S] - Save
[R] - obnoví hru
[T]- spomalí hru
[P] - Pauza
[N] - Zvuk On/Off
[F1] - help
[Q] - ukončí hru

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok

 

Séria:

 

Abandonia Nov 14, 2009 4 z 5 80%

Producer:
Tim Sweeney

Programming:
Tim Sweeney

Graphics / Artwork:
Joe Hitchens, John Pallett-Plowright

Music:
Dan Froelich

Sound:
Dan Froelich

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.