Choď na obsah Choď na menu
 


Jill of the Jungle

1. 5. 2009

ObrázokVýrobca : Epic MegaGames, Inc.
Distribútor: Epic MegaGames, Inc.
Žáner: Jumping, Side-Scrolling, Amazonka
Kategória: Arkády
Rok vydania: 1992
Veľkosť: 271 Kb
Platforma: DOS
Hodnotenie: 8/10

_____________________________________________________________________________________

Zaskákajte si s krásnou amazónkou Jill v džungli!

_____________________________________________________________________________________

Hry v ktorých je hlavný hrdina žena je malé množstvo. Spomeniem napríklad hry Tomb Raidera alebo Drakana, v ktorých sa žena, ako hlavná hrdinka, vyskytovala. Keď si predstavíte ako hlavnú hrdinku Amazonku, možno si spomenú niektorí z vás na hru Diablo 2, kde sa dala vybrať z pomedzi viacerých hrdinov. Epic MegaGames vytvára ďalšiu úspešnú arkádu, ktorá môže smelo konkurovať najväčším peckám. Tu je!

Hlavná hrdinka - Jill - sa musí preskákať cez 16 obrovských levelov, ktoré pre nás pripravili autori. Naozaj sa nebudete nudiť. Aj keď túto hru prejdete za menej než hodinu, hra je naozaj kvalitná a dobre sa hrá. Autori ju vyšperkovali na maximálne možnú úroveň, aby mali hráči čo najväčší komfort. Príbeh je veľmi jednoduchý. Máte sa dostať preč z džungle. Pre amazónku ako je Jill to nebude problém. Obtiažnosť je na strednej úrovni, možno trochu ľahká, ale príjemne sa stupňuje. Hra sa dá uložiť. V dnešných hrách je ukladanie pozície na akomkoľvek mieste samozrejmosťou, no v roku 1992 to bolo veľké plus. Máte približne 6 pozíc na uloženie, hru si môžete premenovať a uložiť si ju kdekoľvek. Keďže má hra nekonečne veľa životov, vôbec nebude vadiť, keď zomriete. Týmto obtiažnosť padá až k bodu "ľahká".

Interface je doslova perfektný. Nájdete na ňom všetko, čo budete potrebovať a hlavne sa v ňom rýchlo zorientujete. Na jednej obrazovke tak nájdete ovládanie, menu, nastavenie, inventár a hraciu obrazovku. Skvelé! Grafika na prvý pohľad vyzerá ako napríklad dnešné freewarerovky. No pri dlhšom hraní tejto skákačky si uvedomíte, že má ďaleko väčší význam. Na amazónku sa veľmi dobre pozerá, aj keď to je dosť malá postavička. Animáciam nechýba nič. Jill vie skákať, skŕčať sa, bežať, dokonca sa vie pozerať hore a dole a premieňať v iné zvieratá!

Áno. Premena. Jill je univerzálna a môže sa pri premieňacom spínači premeniť na určité zviera v leveli, s ktorým potom buď dokončí level, alebo môže vyzbierať nejaké diamanty, pre level potrebné. Premeniť sa môžete na žabu, vtáka a rybu.  Čo by to bola za arkáda, keby ste sa nemohli uhýbať pohybujúcim sa kameňom, nesmrteľným príšerám a rôznym pascám. Jill toto všetko dokáže. Má aj inventár, v ktorom bude skladovať všetky nájdené kľúče, diamanty a zbrane. Zbrane sú celkovo dve - vrhací nôž a hviezdica. Zámerne píšem jednotné číslo, pretože sa zbrane po odhodení vždy vrátia, ak teda budú mať voľnú cestu. Hviezdicou môžete rozbíjať ak kamene. Obidve zbrane sa rýchlo naučíte používať a zvyknete si na ne. V tejto hre existujú okrem smrteľných nepriateľov - žaby, vtáci, ryby, aj nepriatelia nesmrteľný - rôzne druhy duchov, hadov a nemŕtvych. V hre si život môžete obnovovať pomocou jabĺk. Takže ak vás zraní nejaké agresívne zviera, stačí zjesť pár jabĺk a hneď ste znovu fit. Nesmie chýbať ani skóre tabuľka, do ktorej sa na konci hry zapíšete. Hudba je dobrá, ak si ju zapnete, neoľutujete - midi. Zvuky sú zdigitalizované.

Percentá strhávam za to, že hru prejdete zhruba za hodinu. Inak je to veľmi dobrá arkáda, ktorá vás pobaví...

8/10

Autor: Methat

 
 

Ovládanie

[Šípky doľava / doprava] - pohyb doľava/doprava
[Šípka hore] - pohľad hore
[Šípka dole] - pohľad dole
[Shift] - skok
[Alt] - streľba
[S] - Save
[R] - obnoví hru
[T]- spomalí hru
[P] - Pauza
[N] - Zvuk On/Off
[F1] - help
[Q] - ukončí hru

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok

 

Séria:

 

Techtite 2000 5 z 5 100%
Abandonia Nov 13, 2009 4 z 5 80%

Design:
Tim Sweeney

Programming:
Tim Sweeney

Graphics / Artwork:
Joe Hitchens, John Pallett-Plowright

Music:
Dan Froelich

Sound:
Dan Froelich

Special Thanks To:
Adam Rixey, Larry Tipton

Production:
Tim Sweeney

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.