Choď na obsah Choď na menu
 


Jill of the Jungle 3: Jill Saves the Prince

9. 6. 2009

ObrázokVýrobca : Epic MegaGames, Inc.
Distribútor: Epic MegaGames, Inc.
Žáner: Platform, Fighting
Kategória: Arkády
Rok vydania: 1992
Veľkosť: 223 Kb
Platforma: DOS
Hodnotenie: 8/10
 

_________________________________________________________________________________________

Posledná tretia epizóda so skákajúcou amazónkou Jill...

_________________________________________________________________________________________

Tretí diel od Epic MegaGames sa nesie v duchu veľkého finále. V prvom dieli ste sa zoznamovali s hlavnou hrdinkou, dlhovlasou blondínkou Jill a s pár ľahšími nepriateľmi, v druhom ste sa museli dostať cez temné podzemie, z ktorého sa len tak ľahko odísť nedalo, no a v treťom dieli budete musieť zachrániť princa, ktorého držia zlí zelení jašteri v jeho vlastnom hrade!

Dostať sa do tohto hradu bude veľmi ťažké. Od predchádzajúcich dielov sa podstatne zvýšila obtiažnosť. V prvých kolách ju ešte tak rapídne nepocítite. Doľahne na vás až niekde v strede hry (6. - 7. kolo). Levelov je celkom 14 a hru dohráte približne rovnako ako prvé dva diely... možno hodinka naviac.

Grafika hry sa od poslednej časti nezmenila. To ale nie je žiadny negatívny bod. Úplne tejto hre postačí. V treťom dieli sa budete pohybovať skoro všade - v džugli, podzemí ale aj v rôznych hradoch a zámkoch. V predchádzajúcich dieloch ste chodili rovno do dverí, aby ste sa dostali do levelu, no v Jill Saves the Prince sa budete v predpríprave pohybovať po mape. Mapa je celkom veľká, nachádza sa na nej 14 levelov + sem tam zamknuté lokácie, ktoré musíte odomknúť diamantom nájdeným v predchádzajúcom levele, aby ste sa pohli ďalej.

Jillin dres sa zmenil zo zelenej a červenej na modrú farbu. Takže tu vidieť aspoň nejakú grafickú zmenu. Nepriatelia zostali starí, ako napríklad žaba, ohnivý vták, netopier, hady, mravce, ale pribudli aj úplne nový - spomínaní jašteri. Protivníci sú úplne tupí, chodia rutinne svoju cestičku. To ale neznamená, že vám nemôžu privariť. Jediní, kto nechodí stále dokola je jašter. Ten ak Vás zbadá a budete pritom visieť na lane, bude pod vami krúžiť a sťaží vám pokračovanie záchrany.

Interface hry zostal zachovaný. To čo ste v ňom našli v predchádzajúcich častiach, to nájdete aj tu. Jednoduchý popis ovládania Jill aj hry, malý dostačujúci inventár, v ktorom je vidieť aj život, skóre a v ktorom ste leveli. Jediné čo sa zmenilo je ružový rám.

Statické nebezpečenstvá zostali viac-menej rovnaké. Skákajúce lopty skáču, vrhači ohňa v stenách s presnosťou švajčiarskych hodiniek vrhajú oheň, atď.. Čo sa týka premien do jednotlivých foriem zvierat - užijete si z každej premeny. Žabu využijete na dlhé vysoké skoky a môžete sa s ňou pohybovať v láve (?!) a aj vo vode. Rybu využijete jedine vo vode, no môže strieľať torpéda (??!!) na medúzy a iné ryby. Ohnivý vták neznáša vodu - rovnako ako Jill - a tak sa k nej nemôžete ani priblížiť, lebo by ste išli odznova.

Zvuky sa zmenili úplne od základu. Čo sa týka dopadu Jill na zem alebo skoku žaby, alebo zvuku, keď vyšlahne plameň z vrhača ohňa (action!), alebo zo strieľ vrhacím nožom. Je toho naozaj veľa. A naozaj veľa je toho naozaj divného... Hudba je rovnaká z prvého a druhého dielu, začiatočné menu je iné a celkovo pôsobí až prehnane novodobo (25. storočie).

8/10

Autor: Methat

Klady

  • Nový nepriatelia, vyvážená obtiažnosť, prostredia sa pekne striedajú, chodenie po mape

 Zápory

  • Grafika, zo zvukov budete zmätený, krátky čas na dohratie

Verdikt

  • Tretí diel nepriniesol nič nové, zato je dosť vyvážený po stránke obtiažnosti a level designu. S Jill sa jednoducho nudiť nebudete!

 
 

Ovládanie

[Šípky doľava / doprava] - pohyb doľava/doprava
[Šípka hore] - pohľad hore
[Šípka dole] - pohľad dole
[Shift] - skok
[Alt] - streľba
[S] - Save
[R] - obnoví hru
[T]- spomalí hru
[P] - Pauza
[N] - Zvuk On/Off
[F1] - help
[Q] - ukončí hru

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok

 

Séria:

 

Abandonia Dec, 2009 4 z 5 80%

Producer:
Tim Sweeney

Programming:
Tim Sweeney

Graphics / Artwork:
Joe Hitchens, John Pallett-Plowright

Music:
Dan Froelich

Sound:
Dan Froelich

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.