Choď na obsah Choď na menu
 


Colorado

22. 3. 2010

ObrázokVýrobca: Silmarils
Distribútor: Silmarils
Žáner: Action, Simulation, Adventure
Kategória: Arkády
Rok vydania: 1990
Veľkosť: 388 Kb
Platforma: DOS, Amiga, Atari ST
Hodnotenie:
8/10

______________________________________________________________________________

Pomôžte indiánskemu lovcovi odhaliť tajomstvá „Happy Hunting ground“.

______________________________________________________________________________

Indiánsky život je tvrdý. Vedel by vám o tom povedať každý príslušník „červenej rasy“. V západných krajinách odchádza človek do práce a popoludní sa z nej vracia a potom väčšinou oddychuje až do ďalšieho dňa; Indiáni sa z práce nevracajú, pracujú celý život nonstop. Či už je to každodenné zháňanie potravy alebo hľadanie si príbytku pred nepriazňou počasia a iných okolností...nezastavia sa.

Dnes recenzovaná hra od málo známej spoločnosti Silmarils z Francúzska je o indiánskom lovcovi(nazveme ho „Hnedý jastrab“), ktorý jedného dňa pri pravidelnej plavbe na kanoe začuje výstrel z pevniny. Rozhodne sa teda pátrať po pôvodcovi výstrelu a zakotví svoje kanoe pri pevnine. „Hnedý jastrab“ je na začiatku dobrodružstva vybavený svojou vernou a spoľahlivou puškou „Betty“, sekerkou a nožom. Puška „Betty“ musí byť pred každým jedným výstrelom starostlivo nabitá pušným prachom, ktorého sa v zásobe nachádza len malé množstvo. Základná výbava je teda prichystaná a ako odvážny lovec sa môžete vydať do preskúmavania okolia.

V hre narazíte na veľké množstvo rozmanitých protivníkov. Od začiatku to budú hlavne indiáni z iných kmeňov vyzbrojení rozličnými zbraňami od kameňov, lukov, až po kópie a sekery. Občas sa vám do cesty pripletie aj nejaké agresívne, vyplašené zviera a takéto stretnutie zoči – voči nebude vôbec príjemné. Živé tvory nebudú to jediné, čo bude ohrozovať váš krehký život; nebezpečný je hlavne terén po ktorom kráčate, stačí jeden zlý pohyb a môžete skončiť v obrovskej priepasti alebo v rieke. Niekedy natrafíte aj na dieru v ceste, ktorú musíte preskočiť a vyhnúť sa tak smrteľnému pádu alebo budete musieť vyšplhať na vysoký kopec pomocou príchytiek na stenách. Taktiež môžete nasadnúť naspäť do svojho kanoe a splaviť rieku; pri tejto plavbe na vás čaká mnoho prekážok; prekážky vo vode ako kamene alebo vyschnuté kmene stromov a aj indiáni plaviaci sa na svojich kánoe, ktorí sa vás budú snažiť otrepať o breh a utopiť. Na svojich cestách narazíte na mnoho vecí, ktoré budú vhodné na výmenu za iné zbožie u obchodníka z karavany. Väčšinou sú tieto predmety dobré strážené alebo ťažko prístupné; musíte si ich teda vybojovať, či už v boji alebo vašou šikovnosťou pri zdolávaní prekážok. Určite sa pri objavovaní nových a nových miest nebudete nudiť.

Interface je rozdelený na 2 časti:  hlavnú obrazovku na ktorej vidíte všetko čo sa deje vo vašej blízkosti a na inventár zložený zo šiestich slotov; je to síce relatívne malý počet voľných miest pre vašu výbavu, ale vystačí to. Bohužiaľ hru si nemôžete uložiť kedy sa vám zachce; hra sa uloží sama keď sa dostanete do určitej lokácie.

Grafiku si môžete na začiatku hry zvoliť buď EGA alebo VGA; v oboch prípadoch je veľmi pekná a detailná. Prostredie cez ktoré prechádzate sa pekne mení od lesa, cez púšť, indiánske stavby, zatopené doly až po jaskyne. Zvuky sú fajn, hudba absentuje. 

8/10

Autor: Streamline

 
 

Ovládanie
[Šípky] - pohyb
[Shift] + [Šípky] - útok/akcia

 

Buy it  (Zakázaný download)

Extra: Obrázok Obrázok

Walkthrough

 

Abandonia Oct 02, 2005 4 z 5 80%
Power Play Aug, 1990 24 zo 100 24%
Author:
André Rocques, Louis-Marie Rocques

Graphics:
Jean-Christophe Charter, Coralie Grangeot, Yves Pierog

Music:
Fabrice Hautecloque

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.