Choď na obsah Choď na menu
 


Alien Breed: Tower Assault

31. 1. 2009

ObrázokVýrobca: Team17 Software Limited
Distribútor: Team17 Software Limited
Žáner: Top-down, sci-fi, shooter
Kategória: Akčné
Rok vydania: 1994
Veľkosť: 2,29 MB
Platforma: DOS, Amiga, Amiga CD32

Hodnotenie: 9/10

______________________________________________________________________________________

Pokračovanie úspešnej hororovej akčnej hry s množstvom vylepšení!

______________________________________________________________________________________

Do rúk sa mi dostalo pokračovanie legendárnej akčnej hry Alien Breed. Pokračovanie s celým názvom Alien Breed: Tower Assault znovu vytvorila firma Team17. Je to jej tretia hra, druhá hra s názvom Alien Breed 2: The Horror Continues bola bohužial iba na Amigu. Priznám sa, Tower Assault som hral ešte ako dieťa, keď som si ju nainštaloval do Pentium 120 iba ako shareware. Pochádzala pritom zo starého CD "Plné hry".  Hra sa mi vryla do pamäti, ako jedna z mála hier, pri ktorej som sa bál.

Hneď ako zapnete hru, objaví sa info obrazovka ako v prvom dieli, ktorá vás bude informovať kam vstupujete, či do komplexu, alebo na zamínovaný priestor.

Krásne 8 minútové Intro hry vám objasní príbeh - po S.O.S volaní jedného z ešte živých obyvateľov neznámeho komplexu do vesmírnej stanice, generál prikáže niekoľkým vojakom (aj vám) zistiť, čo sa to tam dopekla deje s možnosťou zachrániť čo najviac ľudí. Nebudem vám to všetko opisovať a tak si ho radšej pozrite dole pod recenziou.

Po intre sa ocitáte v zamínovanom komplexe, kde aj ten trošku horší pohyb vám môže ubrať cenné životy. Prvé misie sú najhoršie. Budete sa cítiť ako v akčnom filme a neoddýchnete si dokiaľ nenájdete vchod do budovy. Okrem mín vás budú obťažovať aj v laserové vežičky. Bohužiaľ sa nedajú zničiť a tak budete medzi ich streľbou a po zemi rozhádzanými minami kľučkovať ako na tvrdom vojenskom bojisku. Hra vám naozaj nedá vydýchnuť ani v pokročilejších leveloch. Okrem týchto nástrah v budovách komplexu číhajú aj alieni, ktorí keď budú neviditeľní, dajú vám poriadne zabrať...

Hra sa dá hrať aj na dvoch hráčoch na jednom PC. Má ale ťažké ovládanie. Kooperácia vám prinesie veľké množstvo zábavy a uľahčí vám aj prechod a zabíjanie alienov.

Grafika je tu o poznanie lepšia. Efekty zbraní a výbuchy sú tu krásne. Na obrazovke sa stále čosi deje. Animácie sú plynulé, alieni budú doslova žrať mŕtvych ľudí, čo umocňujú aj zvuky.

Prvou novinkou je vylepšená mapa. Budete ju nachádzať rôzne rozhádzanú v danej oblasti. Keď ju už nájdete, aktivujete si ju tlačítkom "M". Už ju nenájdete ako v predchádzajúcom dieli v modrom počítači. Ďalšou novinkou je malé útržky správ. Tieto správy vám poskytnú dôležité informácie, ako napríklad, posúvanie deja, čo sa stalo, alebo rady, ako sa dostanete ďalej. Verte mi, nieje nič lepšie ako dobrá rada v nekontrolovateľnom chaose.

Jednotlivé levely sú doslova ako bludiská. Budete sa v nich strácať a pri deštrukcií budete panikáriť. Hra je NELINEÁRNA. Áno, dobre čítate. Je tu otvorený svet, kde môžete chodiť a hru môžete prejsť niekoľkými spôsobmi! Hra má vysokú obtiažnosť. Na obtiažnosti pridáva aj fakt, že nepriatelia sa respawnujú a sú inteligentnejší ako v prvom dieli. Teraz si vás všimnú hneď a pôjdu za vami, až kým vás nedostanú.

Ovládanie je skvelé, pri dvoch hráčoch zle vyriešené. Škoda, že sa nedá nastaviť. Autori do hry pridali nový pohyb. Môžete ísť dozadu a zároveň strieľať. Toto je veľké plus. Ak sa naučíte využívať tento spôsob bojovania, ušetríte tak veľa života.

Systém kľúčov dostal nových zmien. Okrem normálnych, pribudol aj červený, modrý a žltý kľúč. Trochu mi to teraz pripomína Dooma.

V hre sa vyskytnú aj NPCčka. Budú s vami hovoriť, pomáhať vám a nechávať na zemi poznámky a radiť vám.

Hudba nesklamala. Je iba v menu, no veľmi kvalitná a dosť pochmúrna. K hre sa hodí perfektne! Zvuky sú taktiež kvalitné. Ozvučené je branie nábojov, kľúčov, zabíjanie rôznych nepriateľov ako aj všetko ostatné.

9/10

Autor: Methat

 
 

Ovládanie
[Šípky] - pohyb
[Medzera] - streľba
[Ctrl] - pohyb dozadu - môžete tak efektívne strieľať aj utekať
[M] - Mapa
[F5] - Zmení zbraň

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok

 

Séria:

 

Joystick Jun, 1995 80 zo 100
80%
PC Games (Nemecko) Jun, 1995 70 zo 100 70%
High Score Aug, 1995 3 z 5
60%
PC Player (Nemecko) May, 1995 60 zo 100 60%

Original Concept:
Martyn Brown, Rico Holmes, Andreas Tadic

Programming:
Stefan Boberg

Graphics:
Tony Senghore

3D Graphics:
John Allardice

Mapping:
Andrew Robinson

Playtesting:
Craig Jones, Paul Field

Story:
John Allardice, Martyn Brown, Marcus Dyson

Packaging Design:
Paul Sharp

Press Relations:
Alan Bunker

 

 

Intro hry

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.