Choď na obsah Choď na menu
 


Advanced NetWars

31. 12. 2008

ObrázokVýrobca: Caldera
Distribútor: Caldera
Žáner: Sci-fi / Arcade
Kategória: Akčné
Rok vydania: 1997
Veľkosť: 399.38 KB
Platforma: DOS

Hodnotenie: 8/10

______________________________________________________________________________________

Trošku novšia vesmírna strieľačka...

______________________________________________________________________________________

Vesmírnych strieľačiek nikdy nebolo príliž veľké množstvo. Za zmienku z tých novších určite stojí Freelancer alebo DarkstarOne . Z tých starších napríklad Descent alebo X-Wing. Všetky menované sú nadpriemerné hry, všetky sa skvelo hrajú. Teraz si povieme o nie až tak starej hre (1997) niečo bližšie - Advanced NetWars!

Ako už hovorí názov hry  - "netwars" - hra sa dá hrať aj cez internet. Na výber máte z veľkého počtu lodí a voľných miestností. Akonáhle vstúpite do hry, vojna sa môže začať. Hneď ako som sa pripojil, pripojil sa za mnou ďalší hráč. Neviem či to bol bot, alebo človek, ale isté je, že súboje 1vs1 vám dajú poriadne zabrať. Vo vesmíre sa budú pre vás a vašeho protivníka  náhodne objavovať bonusy, ktoré si rozoberieme nižšie.

Bonusy:

Obrázok  Tento bonus Vám obnoví celý štít.

 

 

Obrázok Doplní / pridá zrýchlenie - použijete ho držaním pravého tlačítka myši.
 

 

 

ObrázokPridá niekoľko rakiet. Na začiatku svojej misie ich máte 8. Použijete klávesou "Enter".

 

 

Obrázok Doplní / pridá neviditeľný plášť. Použiť ho môžte klávesou "]", aby ste zmiatli nepriateľov a zmizli im nepozorovane z očí.

 

 Obrázok

Náboje do kanóna. Trochu zvláštne pomenovanie, aj keď je pravda, že Vaša, aj nepriateľova loď chŕli guličky (nie nieje to laser ani plazma). Ľavé tlačítko myši.

 

Príbeh je v tejto hre veľmi jednoduchý - eliminovať všetky vesmírne lode alienov. Celá hra obsahuje 20 levelov a už na začiatku môžete začať v 17tej misii. Po každých troch, štyroch, niekedy piatich misiách príde na rad boss, ktorý je veľmi ťažký a nič vám neopustí a odplatí vás za vašu drzosť, že sa ho pokúšate zneškodniť. Hneď  v piatom kole váš čaká boss - cruiser, ktorý vám dá určite zabrať a veľa krát sa pri jeho spame rakiet aj zapotíte.

Verte, že táto hra nieje žiadna prechádzka ružovou záhradou a ani pohodlné pozeranie televízie... obtiažnosť sa nedá zvoliť a tak Vám hra dá už v prvých kolách poriadne zabrať - hneď v treťom kole máte za úlohu ochraňovať 2 vesmírne konvoje. Úloha by to bola ľahká, keby sa s každými zničenými nepriateľmi neobjavovali stále nový a nový. Dosť ťažké je vyznať sa v radare a vo výškomere, ale s malou praxou to hravo zvládnete a za chvíľu sa v nej budete orientovať ako doma.

Ovládanie je presne také aké by malo byť. Všetko je pekne pokope, nemusíte teda zbesilo prechádzať klávesnicu z jedného konca na druhý, a ani hľadať správne klávesy. Hra sa ovláda aj myšou, čo je super, keďže budete aimiť na rýchlych protivníkov.

Grafika je veľmi dobrá, dalo by sa povedať, že až abstraktná. Keď som ju prvý krát spustil, pomyslel som si: Hmm, ďalšia abstraktná hra. No nieje to tam. Ak táto hra pôsobí abstraktne, určite je to spôsobené modernejšou grafikou aká je u starých hrách nezvyčajná a možno aj pocitu, že ste vo vesmíre a okolo vás je nič a za vami ďalšie nič. (kto čítal Dragonrealm pochopí)

Hudba nie je, zvuky štandart - SB...

8/10

Autor: Methat  

 
 

Ovládanie
[F1] - zmení pohľad na dolnej obrazovke
[F2] - pauza
[Ľavé tlačítko myši] - streľba
[Pravé tlačítko myši] - Turbo, zrýchlenie, boost
[Shift] - zvyšovanie rýchlosti
[Ctrl] - znižovanie rýchlosti
[Enter] - riadená raketa (cieľ musí byť zelený na zameriavači)
] - Neviditelnosť, rubáš stínu

Download (Počet stiahnutí - )

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.