Choď na obsah Choď na menu
 


Abuse

13. 8. 2008

ObrázokVýrobca: Crack dot Com
Distribútor: Crack dot Com
Žáner: 2D strieľačka
Kategória: Akčné
Rok vydania: 1995
Veľkosť: 2.61 MB
Platforma: DOS, Amiga, Linux, Macintosh
Hodnotenie:
9/10

___________________________________________________________________________________________

Abuse je 2D strieľačka z pohľadu zboku, kde sa musíte prestrieľať cez všemožne silných alienov a pasce, ktoré na vás pripravili autori. Hra má štýlovú a peknú grafiku aj napriek tomu, že ide o 12 rokov starú záležitosť.

___________________________________________________________________________________________

Príbeh sa odohráva v roku 2009, kde ste ako Nick Vrenn uväznený vo futuristickom väzení. Jedného vedca menom Alan Blake napadne, že si vyskúša nový experiment na väzňoch. Nečakane sa mu to vymkne spod kontroly a ujde veľa nakazených väzňov. Nick zistí, že je proti tejto látke imúnny a tak využije svoju šancu na útek. Ale nebude to také ľahké - nákaza sa rychlo šíri a z ľudí robí doslova alienov! Budete sa musieť prestrieľat cez tisíce beštii len aby ste sa dostali von a zachránili si krk.

Grafika je na svoj vek (1995) stále pekná a neurazí oko žiadneho "viacgrafikyžiadajúceho" človeka. Pekné efekty streľby a všadeprítomne vybuchujúcich vecí počas adrenalínovej akcie, keď budete mať zasebou alienov, vôbec nebudete vnímať.

Hratelnosť: V Abuse si môžete nastaviť 4 stupne obtiažnosti, pričom 3. je nastavený vždy keď zapnete hru. Rýchla adrenalínová akcia vám nedá vydýchnuť a je veľmi málo miest kde si môžete načerpať sily. Hru ovládate klávesnicou (pohyb) a myšou (mierenie a streľba) a bola to vôbec prvá 2D strieľačka, ktorá sa ovládala aj s myšou. Špecialitou sú rôzne vylepšenia ako napr. - rýchlejší pohyb, lietanie atď...ale iba na krátky čas.

Zbrane sú futuristické ako napr.: laserová puška (budete ju používať najčastejšie), granátomet, raketomet, ručný napalm (fakt hustá zbraň, ktorá vyšle horúci oheň napalmu na nepriateľov, len škoda že ju nájdete tak málo krát), gaussova puška (poznáte z Fallouta),  + ďalšie 3 lahôdky, ktoré by ste si mali užiť tak vám nejdem kaziť zábavu.

Level design: Prostredie je rozmanité: džungľa, lávové pole, jaskyňe, ale väčšinu času strávite vo futuristickej väznici, ktorá sa skladá z výťahov, tlačidiel, tajných chodieb, alebo pascí. Logické hádanky tu nie sú ťažké - iba nájdete gombík a otvoria sa vám dvere ... tie náročnejšie môžu byť zistenie správneho poradia stlačenia troch tlačidiel na otvorenie dverí, keď máte za sebou stroj, ktorý kedysi používali na vykopanie dier a teraz ho používajú na vás.

Atmosféra tu tiež nie je zanedbaná. Menej adrenalínové časti hry striedajú časti kde sa budete báť, nebudete mať veľa nábojov a z ničoho nič na vás vyskočia alieni. Vtedy radšej začnete zdrhať aby ste si proti ním našli lepšiu zbraň alebo bezpečnejší úkryt.

Hudba a zvuky: Bohužiaľ, hudba vám tu hrať nebude, takže nečakajte žiadny symfonický orchester ale len zvuky, ktoré na vtedajšiu dobu určite boli jedny z najlepších. Budete počuť škriekania alienov v pozadí, ako sa za vami plížia, atď...

Verdikt: Akčná adrenalinová hra, ktorá predovšetkým zaujme fanúšikov sci-fi a akcie. Tí, ktorí si nájdu trochu času a zahrajú si túto starú hru určite nebudú ľutovať!

9/10

Autor: Methat 

 
 

Ovládanie
[Šípka doľava / doprava] - Beh doľava/doprava
[Šípka hore] - Skok
[Ľavé tlačítko myši] - Streľba
[Pravé tlačítko myši] - použitie POWER UPu
[Pohyb myšou] - Rozhliadanie, mierenie
[Tlačítko 1-8] - premieňanie zbraní

 

Download (Počet stiahnutí - )
Extra: Obrázok Obrázok Obrázok

 

GameSpot Jan, 1996 88 zo 100 88%
Abandonia Mar 11, 2004 4 z 5 80%
High Score Jun, 1996 2 z 5 40%

Programming:
Jonathan Clark

Graphics / Artwork:
Murray McMillan, Duong Nguyen

Sound:
Robert Prince

Production:
David Taylor

Co‑Producer:
Billy Joe Cain

Network Setup & Test:
Marshall Andrews, Tom Godsey, John Guentzel, Robert Irving, Marcus Merell

Additional Network testing and technical assistance:
Sean Mustakas

Music:
Paul Baker, Joe Basquez

Quality Assurance Controller:
Evan Brandt

Project leader Quality Assurance:
Marshall Andrews


 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.