Choď na obsah Choď na menu
 


Amazon: Guardians of Eden

9. 3. 2009

ObrázokVýrobca : Access Software, Inc.
Distribútor: Access Software, Inc.
Žáner: Detective, 3rd-Person
Kategória: Adventúry
Rok vydania: 1992
Veľkosť: 90 KB
Platforma: DOS
Hodnotenie: 8/10

_____________________________________________________________________________

Detektívna adventúra, v ktorej pátrate po svojom stratenom bratovi...

_____________________________________________________________________________

Access Software je veľmi známa firma aj vďaka tomu, že vydáva veľmi kvalitné tituly a existuje už množstvo rokov. V roku 1983 ju Bruce Carver a Chris Jones založili. Jej prvé hry sú Beachhead alebo veľmi úspešný golf World Class Leaderboard. Ako veľmi nadaná firma dostali v roku 1991 ocenenie "adventúra roka" za hru Martian Memorandum. Tieto ocenenia sa ešte niekoľkokrát opakovali skvelými adventúrami. Samozrejme nielen u adventúr mali úspech. Bol to predovšetkým golf - Links: The Challenge of Golf. V roku 1992 sa Access spojilo s Microsoftom a stvorili tak hru Microsoft Golf - založenú na Links.

Po veľmi peknom úvode nastáva krutá realita. Stratil sa vám brat a vy ho musíte nájsť. Prídete na to cestou do práce, keď si vás zavolá šéf a povie vám, čo sa stalo. "I´m sorry..." Celá hra je celkom vyvážená. Trochu presahujú kombinácie rôznych predmetov, ale okrem zbierania predmetov a blúdenia po celom areáli sa dočkáte aj akčných pasáží, kde vám pôjde o život - hneď v druhej kapitole s medveďom.

Každá miestnosť do ktorej vstúpite alebo sa ocitnete je plná rôznych vecí. Vaše malé vedecké laboratórium (viz.obr.3) je plné vecí, ktoré môžete preskúmať. V hre sú 3 akcie - oko znamená preskúmanie predmetu, veci, ruka - spustenie niečoho, aktivovanie a tretia ikonka znamená zobratie predmetu. Okrem toho môžete si s postavami pohovoriť ikonkou "talk". Herci svoje úlohy zvládli perfektne, sú digitálne spracovaní a nechýba ani zvuk reči. Intro a akékoľvek videá sú digitalizované, takže o úroveň grafiky sa báť naozaj nemusíte. Grafika je veľmi pekná. Ako som už napísal, herci sú zdigitalizovaní, interiéry sú veľmi detailné, množstvo predmetov na nejakú akciu. Exteriéry sú naopak veľmi vzdušné a otvorené.

Čo všetko budete prežívať? No napríklad vlámanie sa do auta, omamovanie strážneho, útek pred mafiou, ľudožrútmi, skákanie padákom, atď, atď. Naozaj túto hru si užijú aj menej nadšení hráči adventúr. 

Pohyb postavy je plynulý, môžete sa pohybovať aj šípkami a myšou klikať na akcie. Je to len na Vás. Hra ponúka aj takzvaný "help systém" kďe Vám pomôže s nejakou nevyriešiteľnou situáciou. Okrem hrania nonstop si hru aj ukladajte, pretože tu nikdy nemôžete čakať pokojné pátranie po okolí. Keď Vás niekto, alebo niečo zabije, hra Vám nedá možnosť iba ísť od začiatku ak ste si to predtým neuložili... V rozhovoroch si väčšinou môžete vybrať z dvoch alebo viacerých odpovedí. Každá odpoveď má teda iný následok na vývin ďalších situácií, takže si pozorne prečítajte, čo budete hovoriť než to poviete.

Príbehové tabuľky, ako to vidíte na obrázku č.4., sa objavujú vždy, keď sa posuniete ďalej v príbehu a obsahujú veľmi dôležité informácie. Napríklad také informácie ako číslo sejfu si nemusíte pamätať. Hlavná postava si zapíše údaje na lístok a ten hneď použijete na sejf. Dôležité je pamätať si, že čítanie kníh (v hre) zvyšuje vašu inteligenciu... pomocou nej potom môžete efektívnejšie využívať help - pomoc, ktorá vám poradí - taká nejaká vaša skrytá intuícia :-).

Hudba a zvuky sú kvalitné. Hudba sa bude dynamicky meniť podľa situácie, takže keď budete v pohode, hudba sa dá jazzu. Keď naopak budete v nebezpečí, alebo sa niečo škaredé dozviete, hudba bude hneď tajuplnejšia.

8/10

Autor: Methat

 
 

Ovládanie
[Myš] - môžete ňou ovládať celú hru

Klávesnica
[Šípky] – pohyb
[F1 / F2] - oko
[F3] - aktivácia - ruka
[F4] - branie vecí
[F5] - inventár
[F6] - škrabanie, lezenie, atď..
[F7] - kecanie, hovorenie
[F9] - help, pomoc
[F10] - save, uloženie hry

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok

 

Abandonia Jul 01, 2005 5 z 5 100%
Power Play Jan, 1993 54 zo 100
54%

Original Concept:
Chris Jones, Kevin L. Jones

Graphics / Artwork:
Douglas Vandegrift

Programming:
Bruce Ward

Additional Programming:
Brian Stringham, Linda Ward

Sound:
Jon Clark

Producer:
Chris Jones

Cinematography:
David F. Brown

Imaging:
Mark Hulka

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.