Choď na obsah Choď na menu
 


Alone in the Dark

3. 3. 2009

ObrázokVýrobca: Infogrames
Distribútor:
Interplay
Žáner:
Action, Horror
Kategória:
Adventúry
Rok vydania:
1992
Veľkosť:
5,12 MB
Platforma: DOS
, 3DO, Macintosh

Hodnotenie:
9/10

________________________________________________________________________________

Opustený v tmavom a strašidelnom dome. Sám v temnote !

________________________________________________________________________________

Jedného dňa zaklope na dvere kancelárie súkromného detektíva žena. Je ňou dcéra Jeremyho Hartwooda, vášnivého zberateľa starožitností a cestovateľa, ktorý zomrel vo svojom dome záhadnou smrťou. Požiada ho aby išiel túto smrť vyšetriť, pretože sa nechce zmieriť so skutočnosťou náhleho a podozrivého odchodu svojho otca z tohto sveta. Detektív teda naštartuje svoje auto a zamieri si to na miesto činu, ktoré sa nachádza v oblasti veľkého a ponurého močiara. Hneď pri vstupe do temne vyzerajúceho domu si všimne že tu niečo nehrá. Rozhodne sa postupne prehľadávať celý dom a nachádzať indície, ktoré by mu pomohli napredovať pri zistení skutočnej príčiny smrti starého muža. Prvá miestnosť v ktorej sa nachádza je niečo medzi spálňou a obývačkou. Popri pokojnom prehľadávaní izby sa náhle rozbije okno a dovnútra cez neho skočí do izby pes. Keď sa však na toho psa pozrie bližšie uvedomí si, že nie je obyčajný – je to nemrtvý pes. Okamžite sa snaží nájsť nejakú vec, ktorú by mohol použiť ako zbraň. V jednej starej truhle nájde opotrebovanú, ale funkčnú brokovnicu, ktorú neváha použiť a po troch výstreloch je diabolské zviera mŕtve. Touto udalosťou začína to pravé dobrodružstvo. Opustený v tmavom a strašidelnom dome.               

Sám v temnote !

Príbeh tejto akčnej adventúry teda začína dosť akčným spôsobom. Postupom času sa akčnosť bude ešte zvyšovať a popri riešení logických úloh bez ktorých nebude možný postup ďalej sa budete musieť brániť aj veľkému prívalu nemrtvých monštier, ktoré sa vás budú snažiť zabiť a urobiť z vás svojich druhov. Obtiažnosť hry sa každou vyriešenou úlohou a zabitým nepriateľom zvyšuje. Kým na začiatku na vás útočia len obyčajní nemrtví psi, tak v ďalšej časti hry aj zombie, démoni, oživnuté sochy a duchovia. Niektoré typy monštier sa dajú zabiť len špeciálnym spôsobom. K dispozícii vám bude niekoľko zbraní, najskôr len brokovnica, neskôr aj samurajský meč, revolver alebo luk. Ale nebudú to len zbrane pomocou ktorých budete likvidovať týchto služobníkov pekla.

Hratelnosť je tiež veľmi dobrá, kombináciou medzery a šípiek vykonávate všetky pohyby, otvárate truhly, skrine a bojujete proti nepriateľom. Menším mínusom je občas trhaný a nie moc predvídateľný pohyb vašej postavy čo môže byť hlavne pri ťažších súbojoch dosť veľkým problémom a znechutí vám to hru . Samozrejmosťou je existencia inventára, v ktorom sa uschovávajú všetky nájdené predmety ale aj môžete vyberať z rôznych druhov akcií. Spomínané logické úlohy spočívajú hlavne v nachádzaní kľúčov, vo vhodnom použití predmetov alebo rôznych kombinácii, ktoré vám otvoria dvere alebo odhalia skrytú miestnosť v ktorej nájdete ďalšie potrebné veci.

Alone in the dark je prvou adventúrou v ktorej bola použitá 3D grafika v kombinácii s 2D prostredím. Je nutné povedať, že hra vypadá skvele a tretí rozmer jej dodáva realistickejšiu a ponurejšiu atmosféru. Jednotlivé miestnosti sú pekne vykreslené. Stvárnenie monštier je desivé a hodí sa do už tak temnej atmosféry hry. Animácie nepriateľov sú výborne zvládnuté, či už pri pohybe alebo pri útočení.

Zvuky a hudba sú ako vo všetkých hrách začiatku a polovice 90.rokov, takže v MIDI kvalite. Keď je v dome pokoj, hudba je tiež pokojná. Naopak keď začína hroziť nejaké nebezpečenstvo hudba sa zrýchli a potemnie. Zvuky vyznievajú pekne či už je to otvorenie truhly, dverí alebo výstrel zo zbrane či útok nepriateľa. Variabilita zvukov je teda bohatá.

Samozrejmosťou hry je aj možnosť ukladania si postupu v hre pomocou uloženia hry. Odporúčam hru ukladať pred každým súbojom s nepriateľom alebo pri vstupe do novej miestnosti. Ukladanie je možné na nekonečne veľa pozícii takže sa nemusíte báť že sa vám v určitom okamihu minú a budete musieť pokračovať od poslednej uloženej pozície niekde v strede hry.

Po úspešnom a skvelom Advantage Tennis firma Infogrames teda vydáva ďalšiu výbornú hru.

9/10

Autor: Streamline

 
 

Ovládanie
[Šípky] – pohyb
[Medzera] + [Šípky] – interakcia s prostredím, útok
[Enter] - inventár
[ESC] – menu hry

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Walkthrough

 

Iné názvy:

"鬼屋魔影" => Čínsky názov
"Screams in the Dark" => Pracovný názov
"In the Dark" => Pracovný názov
"AITD" => Všeobecné skrátenie

 

HonestGamers  Jan 14, 2004
 10 z 10
 100%
PC Games (Nemecko)
 Jan, 1994
 90 zo 100
 90%
The Good Old Days  Dec 13, 2000
 4 z 6
 67%
 
Design:
Frédérick Raynal

Programming:
Frédérick Raynal, Franck De Girolami

Graphics / Artwork:
Yaél Barroz, Jean‑Marc Torroella

3D Modelling:
Didier Chanfray

Music:
Philippe Vachey

Sound:
Philippe Vachey

Production:
Olivier Robin, Veronique Salmeron

Producer:
Bruno Bonnell

Writing / Dialogue / Story:
Hubert Chardot, Franck Manzetti

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.