Choď na obsah Choď na menu
 


Alone in the Dark 3

22. 3. 2009

ObrázokVýrobca: Infogrames
Distribútor: Infogrames / Interplay
Žáner: Action adventure, Survival horror
Kategória: Adventúry
Rok vydania: 1995
Veľkosť: 30,83 MB
Platforma: DOS, Macintosh, Windows 3.x
Hodnotenie:
7/10

____________________________________________________________________________

Pre fanúšikov je tretí diel nutnosťou, rozhodne ale žiadnym spôsobom neprekvapil.

____________________________________________________________________________

Dobrodružstvo detektíva Edwarda Carnbyho po jeho dvoch úspešne vyriešených prípadoch pokračuje. Tentoraz je povolaný do bývalého filmárskeho mestečka Slaughter Gulch v Mojave Desert v Californii. Postupne Edward odhaľuje záhady, ktoré sa v tomto mestečku odohrávajú. Zistí že za všetok chaos a kliatbu, ktorá bola na oblasť uvalená môže diabolský kovboj Jed Stone a jeho pekelná banda. Preto sa ho rozhodne vyhľadať a navždy skoncovať s vyžieraním nevinných ľudských duší.

Počas hľadania čelíte rôznym nastraženým pascám, krvilačným nemrtvým kovbojom alebo strateným dušiam dedinčanov. Všetci väčšinou používajú rôzne zbrane ako sú revolver alebo poloautomatické „divokozápadovské“ samopaly. Vy začínate s revolverom, ktorý má len 6 nábojov, takže si musíte rozmyslieť kedy použijete útok na blízko a kedy výstrel zo zbrane. So zbraňami sa opäť zle mieri a keď už náhodou niekedy dobre zamierite a trafíte protivníka, tak už nemáte náboje na ďalšiu ranu.  Inteligencia protivníkov opäť „nesklamala“ a je na úrovni „zabiť krtka“ a všetci sa držia hesla: „follow me, follow the leader!“ a idú vám hromadne po krku, nepoznajú prekážky. Na konci hry čaká na hráča prekvapenie, ale to už radšej nebudem rozoberať ;).

Autori podľa mňa urobili dobre keď sa opäť čiastočne vrátili k žánru hry, ktorý predstavoval prvý diel série. Stále je tu síce príliš veľa bojov, ale už nie v takom veľkom a otravnom  rozsahu ako to bolo v druhom pokračovaní. Hratelnosť je tiež veľmi dobrá, kombináciou medzery a šípiek vykonávate všetky pohyby, otvárate truhly, skrine, beriete predmety a bojujete proti nepriateľom. Samozrejmosťou je existencia inventára, v ktorom sa uschovávajú všetky nájdené predmety ale aj môžete vyberať z rôznych druhov akcií. Opäť musíte nachádzať rôzne predmety, ktoré vám odhaľujú indície ako ďalej postupovať alebo sú vyžadované pre ďalší postup v hre.

V hre je opäť použitá pekná 3D grafika, ktorá sa však oproti druhému dielu nijako nezmenila, síce pribudlo pár grafických efektov ako sú vylepšené výbuchy, animácie postáv, ale to je všetko. Jedna vec, ktorá zostáva stále atraktívna je pekne nakreslené prostredie po ktorom chodíte.

Zvuky sú rovnaké ako vo všetkých predchádzajúcich dieloch, ale autori asi dostali milióny listov a mailov od nespokojných fanúšikov a preto tento diel konečne neobsahuje žiadnu hudbu, čo je rozhodne veľké plus a úľava ušným bubienkom a nervovým zakončeniam.

Pri tvorbe pokračovania úspešných titulov býva väčšinou pravidlom, že každý ďalší diel je o niečo horší ako pôvodná hra. V sérii Alone in the dark sa to potvrdilo hlavne vydaním druhého dielu, ktorý tomu prvému nesiahal ani po šnurovačky od topánok. Po vydaní tretieho dielu sa však úroveň tejto hernej série začala opäť pomaličky dvíhať a je určite o niečo lepší ako diel minulý. Jednotkou u mňa ale naďalej zostáva prvý diel, ktorý mal originalitu, temné prostredie, vnútorný strach a hlavne to bola pravá akčná adventúra, nie niečo čo sa chce silou mocou hrať na akčnú hru.

Pre fanúšikov je tretí diel nutnosťou, rozhodne ale žiadnym spôsobom neprekvapil.         

7/10

Autor: Streamline

 
 

Ovládanie
[Šípky] – pohyb
[Medzera] + [Šípky] – interakcia s prostredím, útok
[Enter] - inventár
[ESC] – menu hry

 

Download (Počet stiahnutí - )

Extra: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Walkthrough

 

Iné názvy:

"鬼屋魔影3" => Čínsky názov
"AITD3" => Všeobecná skratka

 Séria:

 

Coming Soon Magazine Feb, 1995 90 zo 100
90%
Power Play Mar, 1995 73 zo 100 73%
The Good Old Days Mar 10, 2009 3 zo 6 50%

Presented By:
Bruno Bonnell

Programming:
Frederic Barbier, Jean‑Marc Morel, Christophe Nazaret, Laurent P. Paret

Graphics:
Christophe Anton, Daniel Balage, Frederic Bascou, Patrick Charpenet, Etranges Libellules, Jöel Mouclier, Francis Malvesin, Studio Miroir

Scenario:
Hubert Chardot, Christian Nabais

Coordination:
Christiane Sgorlon

Publishing:
Patrick Chouzenoux, Jacqueline Penot, Beate Reiter, Veronique Salmeron

Quality Control:
Olivier Robin, Sylvain Branchu

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.